Garaj Kapıları

Ev ve ofis gibi mekanların arabaları muhafaza altına almak ve park yapmak için kullandığı alanlar olan Garajlar, güvenlik ve park yeri bulma açısından oldukça önemli mekanlardır.

Elbette ki yüklendiği misyon açısından garaj kapılarının özellik ve donanımları da bir o kadar ehemmiyet verilmesi ve üzerinde durulması gereken hususlardır.

Daha önceki dönemlerde manuel olarak elle açılıp kapanabilen, bu nedenle oldukça efor ve güç harcama gerektiren Garaj Kapısı Modelleri artık yerini daha modern görünüm ve sistemlerle donatılan Otomatik Garaj Kapıları sistemlerine bırakıyor.

Alışkanlıklarından vazgeçemeyenler için manuel olanları hala tercih edilse de pratik kullanım özelliği ve sahip olduğu donanımlarla Motorlu Garaj Kapıları daha sık tercih ediliyor.

Açılıp kapanma özellikleri, kullanılan malzeme ve tasarım yönünden çeşitli guruplara ayrılsa da hepsinin ortak noktası: fonksiyonel, pratik kullanımlı, uzun ömürlü ve ekonomik garaj Sistemleri olmasıdır.
En çok kullanılan ve üretilen; Tavana Kayar Seksiyonel Garaj Kapıları, Tavana Kayar Yaylı Garaj Kapıları, Yana Kayar Seksiyonel Garaj Kapıları kullanım kolaylığı ve büyük ölçüde güvenlik sağlar.